Metody leczenia bólu stawów

Metody leczenia bólu stawów

Zbyt wiele osób porywa się na leczenie bólu stawów za pomocą tabletek przeciwbólowych. Mają one jedynie doraźne działanie, dlatego nie sprawią, że stan stawów się poprawi. Leczenie stawów powinno polegać na zmianie diety oraz zmniejszeniu wagi ciała o osób, które są otyłe. Jeśli chory cierpi na bóle reumatyczne, konieczne jest ograniczenie mięsa oraz alkoholu do zera.

Ból stawów można wyleczyć także za pomocą środków do stosowania zewnętrznego. Będą to maści i żele o działaniu chłodzącym oraz przeciwzapalnym, które ograniczają wysoką temperaturę w ognisku choroby. Gdy choroba postępuje, leczenie może polegać także na suplementowaniu takich składników jak glukozamina, chondroityna, witamina C oraz wapń. Dzięki nim stan stawów poprawia się, jednak konieczne jest używanie ich przez cały czas. Pozwalają one na ograniczenie ataków chorobowych. Lekarz może przepisać także o wiele silniejsze leki na receptę, które znacznie silniej wpływają na stan naszych stawów i pozwalają na życie bez bólu.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: