Co to jest kolagen i jak go wybrać?

Co to jest kolagen i jak go wybrać?

Jednymi z najważniejszych substancji znajdujących się w naszym organizmie są tak zwane białka proste. Są one zbudowane z aminokwasów, które połączone są za pomocą wiązań peptydowych. Białka proste i wiązania peptydowe występują we wszystkich żywych organizmach. Podobnie jest z kolagenem. Kolagen naturalny to główny składnik tkanek łącznych i stanowi od około 25 procent białka wszystkich ssaków. Kolagen składa się z trzech łańcuchów polipeptydowych zawierających około 1000 różnych aminokwasów. Nazwa kolagen pochodzi od połączenia dwóch grackich słów. Są nimi colla – klej oraz genno – rodzić. W dosłownym tłumaczeniu kolagen oznacza klejogenny. Zastosowanie kolagenu jest bardzo szerokie. Ten składnik stosowany jest w kosmetyce, jako składnik preparatów pielęgnacyjnych i antyaging. Ponadto jest on wykorzystywany w farmacji, jako uzupełnienie wielu leków. Wykorzystanie tego naturalnie występującego białka sprawdza się również, jako preparaty na stawy kolanowe. Kolagen na stawy to powszechnie stosowany suplement diety wykorzystywany przy wzmocnieniu stawów. Najlepszy kolagen ma działanie wspomagające pracę kolan, ścięgien, więzadeł, a także stawów i mięśni. Ponadto zażywany jako suplement diety, wspomaga skórę utrzymując jej elastyczność i jędrność.

Kolagen na stawy

Regularne zażywanie kolagenu to doskonałe uzupełnienie codziennej diety. Niedobór tego składnika prowadzi do wielu objawów niepożądanych. Należą do nich osłabienie i zmęczenie, brak energii, problemy z prawidłowym funkcjonowaniem stawów. Suplementacja diety za pomocą kolagenu to doskonały sposób na zachowanie sprawności i energii całego organizmu. Decydując się na jego zażywanie należy wybrać najlepszy kolagen. Należy pamiętać, że preparat na stawy powinien zawierać odpowiednią dawkę wszystkich składników odżywczych. Ponadto należy pamiętać, że preparaty na stawy muszą być dostosowany do rodzaju aktywności i wieku. Jednym z najlepszych, dostępnych na rynku produktów zawierających kolagen na stawy jest Genacol® Kolagen. Jest on dostępny zarówno w kapsułkach, jak i proszku, dzięki czemu jest łatwy do połknięcia i bardzo szybko się wchłania. Genacol® Kolagen cieszy się bardzo dużą popularnością na całym świecie. Jest to doskonały i dedykowany preparat na stawy kolanowe. Dzięki jego zastosowaniu uzupełniamy i suplementujemy codzienną dietę, wspomagamy stawy, przyśpieszamy i regenerujemy tkanki łączne oraz stawy kolanowe. Regularne korzystanie z Genacol® Kolagen – preparat na stawy kolanowe, widocznie wspomaga aktywność i sprawność naszego organizmu, pomaga w zachowaniu młodości i energii.

Tekst sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: