Osteotomia – rewolucyjna metoda leczenia zwyrodnień stawów kolanowych

Osteotomia – rewolucyjna metoda leczenia zwyrodnień stawów kolanowych

Jeśli chorujesz na poważne zwyrodnienia stawów, które mogą być związane z podeszłym wiekiem, bądź uprawianiem sportu, warto zapytać lekarza o metodę leczenia stawów, którą nazywamy osteotomią. W przypadku tego zabiegu dokonuje się przecięcia kości, dzięki czemu można uzyskać trwałą poprawę stanu zdrowia. W takim przypadku kość jest przecinana, a następnie obracana w swojej osi, przez co można ją ustawić w prawidłowy sposób.

Najczęściej wykonywana jest na dużych stawach naszego ciała – charakterystyczna jest osteotomia stawu kolanowego. W takim przypadku przecięte zostaną kości piszczelowa bądź udowa. Cała operacja odbywa się pod monitorem rentgenowskim, co pozwala na osiągnięcie większej dokładności. Następnie kość zostaje ustabilizowana za pomocą śrub, dzięki czemu odłamki zrosną się bez problemu. Osteotomia to skomplikowany zabieg, który wykonuje się u osób, które mają około pięćdziesięciu lat i bardzo cierpią z powodu problemów z chrząstką stawową. Bez takiego leczenia, zwyrodnienie będzie się pogłębiało.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: