Hydrolizat kolagenu receptą na zdrowe stawy?

Hydrolizat kolagenu receptą na zdrowe stawy?

Szeroko dostępne w aptekach suplementy na bazie kolagenu niekoniecznie muszą być tak skuteczne, jak mówią producenci.

Kolagen znany jest ze swoich dobroczynnych właściwości – nadaje przede wszystkim elastyczność, jest budulcem np. stawów. Dodaje młodego wyglądu cerze, która jest bardziej napięta i dzięki temu wygląda młodziej. Jego zapasy w organizmie są ograniczone, można dostarczać go z pokarmów, jednak nie jest to kolagen, który łatwo przyswoić (np. żelatyna).

Hydrolizat kolagenu

Na rynku dostępnych jest mnóstwo suplementów, które reklamowane są jako te na bazie kolagenu. Często takie specyfiki zaleca się osobom, które chorują bądź dbają o stawy. Jednak w ich skład wchodzi nie kolagen, a jego hydrolizat. Nie ma zatem potrzeby kupowania drogich suplementów, skoro taki sam hydrolizat występuje w zwykłej galaretce.

Hydroliza kolagenu polega na rozbiciu jego cząsteczek za pomocą wody. Taki składnik jest wtedy dodawany do wielu suplementów oraz kosmetyków. Powszechnie spotykany w wielu mieszankach, przeznaczonych dla osób borykających się z bólem oraz osłabieniem stawów.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: