Stawy – co zrobić, by zawsze były sprawne?

stawy

Dobra kondycja i sprawność pozwalają nam w pełni funkcjonować. Wraz z wiekiem, problemem mogą okazać się stawy – co zrobić, by zawsze były sprawne?

Stawy – powszechny problem

Pierwsze problemy ze stawamiy zwykle pojawiają się po 50. roku życia. Wtedy także, zwiększa się ryzyko osteoporozy czy artrozy. Jednak coraz częściej, nawet młodzi ludzie skarżą się na ból stawów. Choroba może rozwijać się latami, a ludzie żyją w nieświadomości. Dolegliwości mogą być bolesne i nieprzyjemne. Dlatego warto przeciwdziałać i prowadzić taki tryb życia, który zapewni nam sprawne stawy przez długie lata.

Stawy – co zrobić, by zawsze były sprawne?

Istnieje kilka cennych zasad, które powinny wprowadzić do swojego życia osoby, pragnące cieszyć się pełną sprawnością kości i stawów. Zmiana nawyków może zaowocować zdrowiem i zmniejszeniem ryzyka wielu poważnych chorób w przyszłości. Zagrożenie jest duże , co zwiększają złe nawyki i niewłaściwy tryb życia.

Zdrowa dieta bogata w witaminy

Witaminy i minerały to podstawowe elementy codziennej diety. Niestety często zapominamy jak ważne dla naszego zdrowia są odpowiednie dawki takich składników. W jadłospisie nie może zabraknąć witamin z grupy B, C oraz D. To substancje wspomagające syntezę tkanki łącznej czy absorpcji wapnia. Najlepszym źródłem tych witamin są owoce i warzywa, także produkty mleczne, ryby oraz zboża. Składniki mineralne znajdziemy także w suplementach. Należy jednak pamiętać, że ich stosowanie warto wcześniej skonsultować z lekarzem. Przy zdrowej diecie powinno się ograniczyć wypijanie kawy, ponieważ kofeina wypłukuje wapń z organizmu.

Odpowiednia dawka ruchuaktywnosc-fizyczna

Aktywność fizyczna to podstawa w utrzymaniu sprawności przez długi czas. Zmiana tryby życia z siedzącego, na pewno sprawi, że będziemy mieć więcej energii i siły. Nasze stawy będą działać sprawnie. W przypadku nadwagi, warto zadbać o zrzucenie wagi. Zbędne kilogramy mogą obciążać nasze stawy.

W trosce o nasze stawy pamiętajmy o zdrowej diecie i odpowiedniej dawce ruchu. Dzięki temu nie będziemy mieć problemów z poruszaniem się. Pozostanie nam czerpanie radości z aktywnego życia. Wytrzymałość stawów zależy w dużej mierze od nas samych, nie lekceważmy więc zagrożeń i żyjmy zdrowo.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Stawy 2021