Spuchnięte stawy

Spuchnięte stawy

Spuchnięte, bolesne i ciepłe stawy w różnych częściach ciała, mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Po pierwsze, opuchlizna może wiązać się z urazem. Jeśli niedawno przewróciłeś się i teraz kończyna jest spuchnięta i obolała, masz gotową diagnozę. W przypadku gdy staw nie uległ uszkodzeniu, warto posmarować go maścią o działaniu przeciobrzękowym i przeciwzapalnym i owinąć bandażem.

Ból może pojawić się także po treningu, w takim przypadku zalecany jest kilkudniowy odpoczynek od ćwiczeń. O wiele gorszą diagnozę można postawić, gdy opuchlizna rozwija się powoli, a ból pojawia się w formie długich napadów. W takim przypadku stawy zostały zaatakowane przez artretyzm, chorobę, która jest spowodowana przede wszystkim przez niewłaściwą dietę. Stawy są bardzo opuchnięte i bolesne. Ograniczona ruchomość stawów, obrzęk i ból to objawy choroby, która jest związana z wiekiem – czyli zaniku chrząstki stawowej. Gdy wydzielanie naturalnych substancji nawilżających staw maleje, każdy krok zaczyna sprawiać ból.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: