Wzbogacamy dietę o suplementy na stawy

Wzbogacamy dietę o suplementy na stawy

Z wiekiem stawy stają się coraz słabsze, zużywają się i często dają o sobie znać poprzez ból czy obrzęk. Jak dbać o stawy, by służyły jak najdłużej? Suplementy na stawy to dość popularna grupa leków, za względu na to iż ciężko dostarczać składników dla nich idealnych w codziennym jadłospisie.

Leki te maja sprawiać, że stawy będą się regenerować, zniknie ból czy obrzęk w ich okolicach. Ponadto, wielu producentów obiecuje zdecydowane ich wzmocnienie.

Co powinny zawierać suplementy na stawy?

Takie preparaty najczęściej oparte są na glukozaminie. Wspomaga ona syntezę kolagenu, dzięki czemu chrząstka stawowa szybciej się regeneruje. Dodatkowo, może ona pomóc w przypadku wielu chorób stawów, niwelując ich najbardziej nieprzyjemny objaw jakim jest ból. Glukozaminę można spożywać również w owocach morza, nie każdego jednak na to stać. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku chondroityny której głównym źródłem są, np. małże. Taniej zatem dostarczać je poprzez odpowiednie preparaty. Ważnym elementem jest też witamina C, bez której składniki aktywne nie wchłoną się prawidłowo.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: