Objawy bólu stawów

Objawy bólu stawów

Ból stawów to objaw, który prawie nigdy nie występuje sam. W zależności od tego, z którym stawem mamy problemy, ból ma różną postać. Jeśli ból pojawia się rano, po obfitym i zakrapianym posiłku poprzedniego dnia i ma charakter przeszywający, to jest to ból reumatyczny. Wiąże się z nim powstanie guzków reumatycznych oraz podwyższona temperatura stawów. Ból może pojawić się z powodu urazu.

Jest wtedy bardzo silny i nie pozwala na prawidłowe poruszanie się. Musimy go koniecznie skonsultować ze specjalistą. Jeszcze innym rodzajem bólu jest przewlekłe pobolewanie, które dokucza cały czas i nasila się po wysiłku fizycznym. W takim przypadku osoba chora prawdopodobnie cierpi na zwyrodnienie stawów. Innymi objawami tej choroby jest obrzęk oraz sztywność stawu. Objawia się także słabą ruchomością stawu – przez co chodzenie jest utrudnione. W takim przypadku należy skontrolować, czy odpowiedni jest poziom wydzielania substancji, które gwarantują poślizg i nawilżenie w miejscu, gdzie zaczyna boleć.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: