Ból biodra – to nie musi być zwyrodnienie stawu

Ból biodra – to nie musi być zwyrodnienie stawu

Ból stawu biodrowego jest kojarzony przede wszystkim z chorobą zwyrodnieniową stawu. Ból w takim przypadku rozwija się przez długie miesiące, a jego nasilenie jest większe, gdy się ruszamy. Staw biodrowy ulega także innym uszkodzeniom, nawet jeśli nie dojdzie do zwyrodnienia. Jedną z chorób jest zespół podrażnionego stawu biodrowego, która występuje u dzieci. Objawy nie są charakterystyczne – pojawia się ból oraz utykanie na jedną z kończyn.

Wizyta u lekarza jest konieczna, zwłaszcza po to, by wykluczyć złamanie. Bardzo silny ból po przewróceniu się to oznaka złamania kości udowej. To dolegliwość częsta szczególnie w starszym wieku, gdy kości są słabe i odwapnione. Choroba Perthesa to rzadka dolegliwość, która także pojawia się w młodym wieku. Jest spowodowana przede wszystkim nieprawidłowym ukrwieniem stawu. Bardzo poważną chorobą jest także złuszczenie głowy kości udowej. W takim przypadku pojawia się bardzo silny ból. Choroba może być zdiagnozowana na podstawie prześwietlenie rentgenowskiego.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: