Strzelające STAWY – czy to poważna dysfunkcja?

Strzelające STAWY – czy to poważna dysfunkcja?

Strzelanie w stawach może być spowodowane przez kilka czynników, z których niektóre są groźne, natomiast inne nie stanowią powodu do niepokoju. Jeśli młody człowiek słyszy, że jego stawy często wydają różne dziwne dźwięki, być może problem leży w bardzo dużej aktywności fizycznej. Stawy nie nadążają produkować mazi, która je nawilża i dlatego słychać ocieranie się stawów o siebie. Stawy mogą również strzykać wtedy, gdy samodzielnie je wyłamujemy – jest to niebezpieczne dla zdrowia.

W przypadku stwierdzenia tej dolegliwości, najlepiej używać preparatów, które zawierają kolagen oraz kwas hialuronowy. Jeśli sprawa zostanie zbagatelizowana, dolegliwości zaczną się nasilać. W starszym wieku strzelanie w stawach jest spowodowane degeneracją chrząstki stawowej. Brak ruchu oraz nieprawidłowe odżywianie powoduje, że chrząstka przestaje ochraniać stawy w prawidłowy sposób, dlatego występują z nimi problemy. Odbudowanie chrząstki wymaga zarówno stosowanie glukozaminy i chondroityny do wewnątrz, jak i stosowania żeli i maści o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: