O czym może świadczyć ból kolana?

O czym może świadczyć ból kolana?

Ból stawów może pojawiać się nagle lub rozwijać z biegiem czasu. Jeśli ból kolana pojawi się bez wcześniejszych symptomów, to być może jego przyczyną jest uraz. Dolegliwości bólowe w takim przypadku są bardzo dokuczliwe i nie pozwalają na normalne chodzenie. W takim przypadku należy poradzić się lekarza, który prawdopodobnie zaleci prześwietlenie kończyny oraz usztywnienie jej za pomocą ortezy.

Usztywnienie kolana pozwoli na odbudowanie chrząstki stawowej i na wzmocnienie więzadeł. Jeśli ból rozwija się wraz z wiekiem przez kilka lat, spowodowany jest na pewno niedostatecznym wydzielaniem mazi stawowej. Gdy nawilżenie kolana jest zbyt słabe, dochodzi do wycierania się trzonów kości, powstaje także zapalenie i opuchlizna. W takim przypadku konieczne jest stosowanie leków przeciwbólowych, zarówno w postaci tabletek, jak i maści do smarowania. Bardzo ważna jest także odbudowa chrząstki stawowej oraz mazi, która wyściela wnętrze stawu. Uda się to nam dzięki suplementacji glukozaminy i kwasu hialuronowego.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: