EKONSTRUKCJA uszkodzonych WIĘZADEŁ w KOLANIE

EKONSTRUKCJA uszkodzonych WIĘZADEŁ w KOLANIE

Rekonstrukcja więzadeł kolanowych to operacja, która wspomaga stabilność kolana. Jest bardzo często połączona z artroskopią. Najczęściej dochodzi do uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego kolana, co powoduje utrudnione poruszanie się oraz ból przy chodzeniu. Niestabilne kolano ulega coraz większemu obciążeniu, co prowadzi do kolejnych zmian.

Operacja rekonstrukcji więzadeł powinna być przeprowadzona jak najwcześniej po urazie, z uwagi na to, że jest wtedy mniejsza szansa na powikłania. Więzadło jest rekonstruowane za pomocą własnej tkanki – używa się do tego tkanki więzadłowej albo ścięgnistej. Minimalizuje to ryzyko odrzucenia przeszczepu. Tkanka mocowana jest we właściwym miejscu za pomocą śrub. Natychmiast po przeszczepie należy przystąpić do rehabilitacji. Nie ma konieczności długiego czekania na rozpoczęcie chodzenia – można je zacząć już drugiego dnia po operacji. W kolanie może gromadzić się płyn, który należy odprowadzać drenami. Przez kilka miesięcy po zabiegu konieczne jest chodzenie w ortezie.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: