farmakologiczne leczenie stawów

farmakologiczne leczenie stawów

W przypadku, gdy naszym stawom dokucza zapalenie, konieczne jest zastosowanie leków, które zmniejszą odczyn zapalny. Zapalenie można leczyć zarówno lekami, które są dostępne bez recepty, jak lekami na receptę, które przepisze lekarz. Leki bez recepty to wszelkiego rodzaju środki ochładzające stawy – maści oraz okłady.

 

Pomoc niosą także tabletki przeciwbólowe z grupy niesteroidowych środków przeciwzapalnych. Ich działanie jest krótkotrwałe, dlatego nie mogą być stosowane zamiast konsultacji z lekarzem. Ulgę przyniesie także maść zawierająca substancje czynne – glukozaminę, kwas hialuronowy oraz środki przeciwbólowe. Tabletki mogą także odbudowywać chrząstkę stawową. Będą to preparaty z chondroityną oraz glukozaminą. Ich regularne stosowanie poprawia funkcjonowanie stawów i sprawia, że ból zmniejsza się. Jeśli dolegliwości ograniczają poruszanie danym stawem, należy skonsultować się ze specjalistą. Może on polecić najskuteczniejsze środki bez recepty, albo przepisać środki o silnym działaniu.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: