Obuwie a zdrowe stawy

Obuwie a zdrowe stawy

Nie tylko odpowiednia dieta i ćwiczenia są kluczem do utrzymania stawów w dobrej kondycji. Okazuje się, że równie ważne jest obuwie. Do przeciążenia stawów może dojść z różnych przyczyn, najczęściej jednak dochodzi do tego z powodu zbyt dużej masy ciała lub nadmiernej aktywności fizycznej.

Odpowiednio dobrane ćwiczenia i dieta mogą być zatem kluczem do zdrowych stawów. Mogą, ponieważ noszenie nieodpowiedniego obuwia ma również ogromny wpływ na ich stan.

Nieodpowiednie buty do biegania

Okazuje się, ze nawet nieodpowiednie buty sportowe mogą powodować przeciążenia. Dlatego nie tylko właściwe ćwiczenia, ale i dobrze dobrane buty będą stanowiły duet idealny dla kondycji stawów. Źle dobrane buty mogą sprawić, że niektóre z nich będą nadmierne obciążone, co doprowadzić może do stanów zapalnych. Dlatego zanim rozpocznie się trening, konieczne jest wybranie odpowiedniego modelu obuwia, oczywiście – sportowego.

Szpilki

Zła wiadomość również dla pań – okazuje się, że noszenie wysokich obcasów jest szybką drogą do problemów ze stawami. Obcasy tak samo jak nieodpowiednie sportowe obuwie, mogą powodować przeciążenia, a w przyszłości skutkować poważnymi chorobami stawów. Bez względu na wysokość obcasów, nie powinno się ich nosić zbyt często.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: