Czy bóle stawów można usunąć, stosując masaż?

Czy bóle stawów można usunąć, stosując masaż?

Ból stawów może być spowodowany wieloma czynnikami. Po pierwsze, mogą boleć struktury, które stabilizują staw oraz mięśnie. Bóle tego typu często dotykają kręgosłup. Drugim powodem bólu jest zwyrodnienie chrząstki stawowej. Trzeci najczęstszy powód bólu stawów to zniekształcenie spowodowane przez reumatyzm. Masaż pozwala zniwelować pierwszy typ bólu, który wykształca się przez przyjmowanie nieprawidłowej pozycji przez dłuższy czas.

W takiej sytuacji konieczne jest zmienianie jej raz na jakiś czas. Masaż pozwoli rozluźnić napięte mięśnie i ścięgna, dzięki czemu staw będzie mógł ponownie powrócić do dobrego stanu i przestanie boleć. Poważniejszym problemem jest zwyrodnienie. Wtedy masaż nie sprawi, że ból minie, ale pozwoli na zmniejszenie zwyrodnienia. W takim przypadku konieczne może być stosowanie urządzeń do ćwiczenia. Taka rehabilitacja również pozwala na powrót do normalnego funkcjonowania. W wielu przypadkach ból spowodowany jest przez uraz sportowy – wtedy masaż, zwłaszcza z użyciem zimna, jest bardzo skuteczny.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: