Jak leczyć zwyrodnienie stawów?

Jak leczyć zwyrodnienie stawów?

Zwyrodnienie stawów to dolegliwość, która nasila się wraz z wiekiem. Leczenie nie może polegać tylko i wyłącznie na przyjmowaniu leków przeciwbólowych bez recepty. Mimo tego, że ograniczają one ból, to przyczyna choroby, czyli zwyrodnienie, rozwija się. Zwyrodnienie stawów można ograniczyć, na przykład dzięki stosowaniu środków, które odbudowują chrząstkę stawową.

 

 

 

Są to preparaty, które mają podobny skład, jak sama chrząstka. Dobrze sprawdza się także przyjmowanie preparatów z kwasem hialuronowym – substancją, która ma kluczowe działanie w procesie nawilżania stawów. Kuracja tymi preparatami jest długotrwała, a szanse na wyleczenie – niewielkie. Wizyta u lekarza pozwoli leczyć stawy o wiele skuteczniej. Dobrze sprawdzają się silne leki przeciwzapalne w postaci zastrzyków. Lekarz może zlecić także nastrzykiwanie stawu środkiem, który wspomaga jego regenerację. Bardzo ważne jest utrzymanie prawidłowej masy ciała oraz ograniczenie w diecie mięsa, szpinaku i szczawiu, które mogą wywołać atak reumatyzmu.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: