ZWYRODNIENIA STAWÓW: jak pozbyć się bólu stawów

ZWYRODNIENIA STAWÓW: jak pozbyć się bólu stawów

Ból stawów to dolegliwość, która dokucza zarówno osobom młodym, jak i starszym. Szukają one odpowiedzi na pytanie, jak pozbyć się bólu, przywrócić stawom sprawność i pełen zakres ruchu. Ból stawów nasila się, gdy staw jest rozgrzany, dlatego jednym ze sposobów leczenia jest stosowanie maści chłodzących. Hamują one także stan zapalny.

O wiele silniejsze działanie mają środki z grupy niesteroidowych środków przeciwzapalnych, które pozwalają na ograniczenie bólu niemal natychmiast od użycia Wiele osób stosuje także tabletki przeciwbólowe, które mają jednak wiele działań niepożądanych. Mogą spowodować wrzody, dlatego muszą być używane z lekami osłaniającymi żołądek. W przypadku chorób stawów potrzebne jest także unieruchomienie go na krótki czas – aby mógł się zregenerować i powrócić do dawnej sprawności. Staw można unieruchomić na wiele sposobów. Najprościej jest użyć bandaża elastycznego, jednak w niektórych przypadkach będzie niewystarczający. Pod bandaż można użyć maści o działaniu przeciwbólowym.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: