Przyczyny bólu stawów

Przyczyny bólu stawów

Ból stawów może mieć kilka przyczyn, z których niektóre należą do chorób przewlekłych, inne natomiast są związane z urazem. Jeśli w krótkim czasie od pojawienia się bólu mieliśmy uraz, oznacza to, że konieczna będzie wizyta u lekarza. Opuchlizna oraz ból przy poruszaniu stawem świadczy o uszkodzeniu jego struktur. Ból stawu może być spowodowany także chorobą przewlekłą.

Najczęściej przytrafia się osobom, które cierpią na zwyrodnienie stawów. Dotyka wtedy przede wszystkim obręcz barkową oraz kolana i kostki. W przypadku takiego bólu leczenie polega nie tylko na leczeniu objawów, lecz także na zadbaniu o to, by ataki pojawiały się rzadziej. Obrzęk oraz słaba ruchomość zmniejszają się dzięki zastosowaniu maści przeciwzapalnych. Konieczne jest także stosowanie preparatów, które działają odbudowująco na tkanki. Ważna jest także kontrola wagi ciała – jeśli chory ma nadwagę, stawy są bardzo obciążone. W przypadku dolegliwości reumatycznych konieczne jest zastosowanie odpowiedniej diety, która ogranicza spożycie niektórych produktów.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: