Operacyjne leczenie stawów

Operacyjne leczenie stawów

W niektórych chorobach stawów zaburzenia są tak silne, że konieczna jest interwencja chirurgiczna. Operacja jest przeprowadzana, gdy dojdzie do urazu stawu w wyniku wypadku. Może być konieczna także wtedy, gdy struktury stawu uległy zniszczeniu poprzez zwykłe czynności. Najpoważniejszą operacją stawu jest jego usunięcie i zastąpienie go endoprotezą.

 

 

Taki zabieg wykonuje się w obrębie stawu kolanowego i biodrowego. W przypadku kolana uszkodzeniu często ulegają łękotki. Można je usunąć i także zastąpić implantem. W wielu przypadkach problem leży w nieprawidłowym działaniu więzadeł stawowych. Chirurg potrafi je odtworzyć za pomocą pasków twardej tkanki, która jest pobierana z innego miejsca ciała. Taki zabieg można wykonać podczas artroskopii. Operacja stawów poprzedzona jest zawsze badaniami rentgenowskimi oraz innymi, dokładniejszymi metodami badania. Po operacji konieczne jest unieruchomienie stawu oraz rehabilitacja. Jej długość jest zależna od tego, jak poważny był charakter przeprowadzanego zabiegu.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: