Niefarmakologiczne leczenie stawów

Niefarmakologiczne leczenie stawów

Leczenie stawów za pomocą tabletek przeciwbólowych nie doprowadzi do poprawy stanu zdrowia – złagodzi ból na kilka chwil. O wiele lepszą metodą jest odciążanie stawu oraz zastosowanie rehabilitacji. Jeśli cierpią nasze stawy w nogach, warto pomyśleć o odchudzaniu – im mniej ważymy, tym stawy mogą lepiej funkcjonować.

 

Metodą niefarmakologiczną leczenia stawów jest zastosowanie stabilizatora, który podtrzymuje kończynę i zapobiega nadmiernym ruchom. Orteza może także ograniczać odwodzenie kończyny pod określonym kątem. W przypadku dużego zwyrodnienia konieczna jest rehabilitacja. Stosujemy ją pod kontrolą lekarską. Rehabilitant ustala ćwiczenia, które należy wykonywać. Ważna jest regularność oraz odpowiedni sposób robienia ćwiczeń. Fizykoterapia to także metoda terapii, w której nie stosuje się leków. Polega na przykład na ochładzaniu stawów bądź stosowaniu zabiegów wodnych i okładów. W połączeniu z rehabilitacją fizykoterapia daje bardzo dobre rezultaty, powoduje zmniejszenie bólu i poprawę ruchomości.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: