Suplementy na zdrowe stawy

Suplementy na zdrowe stawy

Aby zadbać o prawidłową kondycje stawów, warto zwrócić uwagę na dostępne na rynku suplementy.

Odpowiedni, umiarkowany wysiłek fizyczny oraz dieta nie zawsze wystarczają, kiedy chodzi o dobrą kondycje stawów. Czasami potrzebny jest ratunek w pigułce, który dostarczy składników nieobecnych w codziennej diecie.

Glukozamina

Takie suplementy powinny opierać się przede wszystkim na glukozaminie. Wzmacnia ona syntezę kolagenu w chrząstkach stawowych, a więc ułatwia jej regenerację. Zapobiega również obrzękom oraz bólowi stawów. Można ją znaleźć w takich produktach spożywczych, jak krewetki czy małże. Jednak na próżno szukać osoby, która na co dzień żywiłaby się owocami można. Dlatego warto sięgnąć po nią w postaci pigułki. Drugim istotnym składnikiem jest chondroityna, jednak jej źródło to również głównie owoce morza.

Witamina C

Idealny suplement na stawy powinien zawiera też dawkę witaminy C, która pomaga w przyswajaniu tych wymienionych wyżej. Jednak jeśli jej zabraknie, nie będzie problemu z dostarczeniem jej w codziennym jadłospisie.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: