Masaże na reumatyzm

Masaże na reumatyzm

W walce z bólem i sztywnością stawów w chorobach reumatycznych chorzy stosują wiele metod. Czy masaże są pomocne w walce z reumatyzmem?

Masaż niestety reumatyzmu nie wyleczy. Jednak może pomóc w walce z bólem, rozluźnić stawy i mięśnie. Masaż jest jedną z najstarszych metod leczniczych. Stosuje się go w celu zmniejszenia napięcia i sztywności, rozluźnienia napięcia, poprawę ukrwienia tkanek i krążenia krwi. Miejsca bolące należy delikatnie ugniatać i pocierać dłońmi. Najlepiej skorzystać z pomocy masażysty lub fizjoterapeuty – specjaliści będą wiedzieć jaki masaż wykonać, by nie wyrządzić choremu krzywdy.

Jeśli choroba na to pozwala, niektóre czynności może wykonywać samemu w domu. Popularny jest również masaż wodny. Ma on takie samo działanie jak klasyczny, jednak wykonywany jest za pomocą silnego strumienia wody, którym oblewane jest ciało lub jego wybrane okolice. Strumień wody wykorzystywany w tym masażu może mieć różną siłę oraz temperaturę, w zależności od potrzeb pacjenta.Zdarza się, że w technikach masowania wykorzystuje się różne przyrządy. Są to różnego rodzaju urządzenia wibracyjne, jak pasy czy rolki. Należy jednak pamiętać, że wszelkie próby łagodzenia bóli za pomocą masażu, powinny być konsultowane z lekarzem.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: