Łokieć tenisisty

Łokieć tenisisty

Łokieć tenisisty to choroba spowodowana częstym powtarzaniem takich samych ruchów w obrębie stawu łokciowego. Może pojawić się nie tylko u sportowców, którzy graja w tenisa. Dolegliwość związana jest częściej z pracą zawodową, na przykład pisaniem na komputerze. Czym jest spowodowany ból? Po pierwsze, ukrwienie stawu jest nieprawidłowe. Kolagen, który buduje staw, ma także nieprawidłową strukturę, dlatego ból pojawia się przy poruszaniu stawem.

 

Dolegliwość jest łatwa w zdiagnozowaniu, a wyleczenie może nastąpić samoistnie, gdy zmniejszy się obciążenie stawu. Objawami tej choroby są bóle, występujące zarówno podczas poruszania ręką, jak i podczas dotykania stawu. Chory może mieć trudność z podnoszeniem nawet lekkich przedmiotów, gdy dłoń znajdzie się w newralgicznej pozycji. Leczenie polega na masowaniu mięśnia w odpowiedni sposób, co łączy się jednak z bólem. Konieczne jest także rozciąganie stawu oraz ćwiczenia z ciężarkami, które muszą być powtarzane z harmonogramem, który opisze rehabilitant.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: