Łokieć golfisty

Łokieć golfisty

Łokieć golfisty to dolegliwość dotykająca osoby, które stale powtarzają pewne ruchy. Oczywiście, rozwija się u golfistów, ale znacznie częściej jej ofiarą padają osoby, które grają w tenisa i badmintona, a także te, które pracują manualnie. O wiele częstszą przyczyną tej choroby niż golf, jest pisanie przy komputerze w nieprawidłowej pozycji.

 

Choroba może rozwijać się szybciej, jeśli cierpimy także na inne urazy ręki, co wymusza nieprawidłowe nawyki. Ból na początku tej choroby nasila się podczas ruchu, a później dokucza nawet wtedy, gdy nic nie robimy. Mięśnie słabną, a zakres ruchu w stawie łokciowym znacznie się zmniejsza. To jednoznaczna oznaka, że czas rozpocząć rehabilitację. Gdy zbagatelizujemy problem, dolegliwości będą się powiększały. Unieruchomienie kończyny w opasce elastycznej, ćwiczenia, elektroterapia – to wszystko metody na poprawę funkcjonowania łokcia. W najpoważniejszych przypadkach konieczna jest interwencja chirurgiczna. Po zabiegu operacyjnym konieczna jest dość długa rehabilitacja.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: