Krioterapia a reumatyzm

Krioterapia a reumatyzm

Choroby stawów dotykają znaczną część naszego społeczeństwa. Niestety większość z nich jest nieuleczalna, lecz możliwe jest leczenie objawów bólowych za pomocą leków czy zabiegów chirurgicznych. Inną metodą leczenia jest korzystanie z terapii termicznej zimnem, czyli krioterapii. Oziębienie tkanek zwiększa ich ukrwienie. Efektem tego jest znaczące zmniejszenie bólu oraz rozluźnienie mięśni. W przypadku stawów zmniejsza się ich sztywność oraz zostaje wyzwolony efekt przeciwzapalny.

Przed rozpoczęciem terapii za pomocą krioterapii, konieczne jest wykonanie badań lekarskich. Nie wolno przed wejściem do komory stosować używek, w szczególności alkoholu. Po wyjściu z niej następnie przeprowadza się kriorehabilitację. Dzięki właściwościom tego zabiegu, ćwiczenia przychodzą łatwiej i nie odczuwa się tak dużego bólu. Po zabiegu i rehabilitacji zmniejszają się dolegliwości stawów oraz zwiększa się ich ruchomość.

Terapia za pomocą krioterapii zawsze powinna się odbywać pod kontrolą lekarza. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości w trakcie zabiegu należy koniecznie przerwać zabieg i przekazać informacje o nich lekarzowi, który podejmie decyzję o ewentualnej kontynuacji tego typu leczenia.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Stawy 2020