Kręgosłup – najczęstsze przewlekłe choroby kręgosłupa

Kręgosłup – najczęstsze przewlekłe choroby kręgosłupa

Choroby kręgosłupa rozwijają się zwykle z powodu przyjmowania niewłaściwej pozycji. Gdy w pracy musisz godzinami siedzieć, prowadzi to do powstania zwyrodnień. Jakie są najczęstsze choroby tej części ciała? Choroby kręgosłupa niemal zawsze są przewlekłe, jednak zesztywniejące zapalenie kręgosłupa wykształca się w młodym wieku i prowadzi do coraz silniej postępującego zwyrodnienia.

Posuwa się ono od części lędźwiowej kręgosłupa, do szyi. Z kolei lumbago to inna nazwa bólu kręgosłupa, który powstaje na skutek uszkodzenia krążków, które znajdują się pomiędzy kręgami. Prowadzi to do silnego bólu oraz usztywnienia ciała. Inną częstą dolegliwością kręgosłupa jest rwa, w której dochodzi do ucisku na nerw kulszowy. U osób starszych prowadzi do bardzo bolesnych ataków bólu. Najpowszechniejszym problemem z kręgosłupem są zmiany zwyrodnieniowe, które powstają wtedy, gdy kręgosłup jest narażony na brak nawilżenia chrząstek pomiędzy kręgami. Ten problem powstaje często u osób, które mają za dużą masę ciała.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: