Jak dbać o ścięgna i więzadła?

Jak dbać o ścięgna i więzadła?

Problemy ze ścięgnami oraz więzadłami dotyczą przede wszystkim osoby aktywne fizycznie, zwłaszcza sportowców. Jeśli nie będziemy prawidłowo dbali o ścięgna, mogą ulec uszkodzeniu, co sprawi, że trening będzie nie możliwy przez długi czas.

Dobierz odpowiednie obuwie.

Po pierwsze, aby uchronić więzadła, konieczne jest stosowanie odpowiedniego obuwia. Musi być przystosowane do biegania, a jeśli kiedyś mieliśmy problemy z więzadłami kostki, należy używać wysokich butów, które dobrze stabilizują. Analogiczna sytuacja występuje, gdy kiedyś ulegliśmy urazom kolana. Problemy z więzadłami mają tendencję do powtarzania się, dlatego warto stosować stabilizator na nogę, który będzie chronił kolano przed ruchami na boki.

Dobrana rozgrzewka.

Ważna jest prawidłowa rozgrzewka i stopniowanie wysiłku. Bez tego możemy zachorować na zapalenie ścięgna Achillesa. Jeśli zaczyna nas coś boleć, należy przerwać trening i odpocząć. Kontynuowanie biegu mimo bólu to narażanie się na uraz, z którym będziemy walczyć przez długie miesiące. Nie wolno się też przetrenowywać.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: