Endoproteza stawu kolanowego kiedy jest potrzebna

Endoproteza stawu kolanowego kiedy jest potrzebna

Wymiana stawu kolanowego na mechaniczny jest konieczna wtedy, gdy nasze kolano nie spełnia już swoich funkcji. Endoproteza jest zwykle stosowana u osób, które mają problem z chodzeniem i ich stan nie poprawia się nawet po leczeniu silnymi środkami. W niektórych przypadkach bywa tak, że staw jest na tyle zniszczony, że nawet kolejna operacja nie przywraca możliwości chodzenia.

Po wstawieniu endoprotezy kolana stan chorego poprawia się, staw staje się ruchomy i przestaje boleć. Wstawianie endoprotezy kolana wiąże się z długotrwałym pobytem w szpitalu oraz z jeszcze dłuższą rehabilitacją. W jej czasie mogą pojawić się zmiany podobne do stanu zapalnego, które są jednak o wiele mniej niepokojące od poprzednich problemów ze stawem. Osoba, która ma wszczepioną endoprotezę musi kontrolować masę ciała. Otyłość jest ogromnym zagrożeniem, gdyż proteza może się obluzować. Chory nie może dźwigać, a przyjmowanie pozycji, które obciążają stawy, jest niewskazane. Endoproteza daje jednak szansę na w miarę aktywne życie.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: