Ból przy zwyrodnieniu stawów kolanowych

Ból przy zwyrodnieniu stawów kolanowych

Stawy kolanowe są szczególnie narażone na ból i zwyrodnienia. Dzieje się tak z powodu bardzo dużego obciążenia tych stawów podczas codziennej pracy. Kolana ulegają także uszkodzeniom podczas uprawiania sportów, takich jak tenis czy piłka nożna. Co robić, gdy pojawi się ból kolana?

Po pierwsze, należy zastosować okład z lodu, bądź maść o działaniu chłodzącym. Pozwoli ona przetrwać najgorszy ból. W przypadku bólu, który pojawił się dopiero w starszym wieku, można doszukiwać się przyczyny w zwyrodnieniu kolana. W takim przypadku zaburzony jest proces nawilżania stawu kolanowego, dlatego kości ocierają o siebie, powodując bolesne tarcie. W takim przypadku należy skonsultować z lekarzem zarówno środki przeciwbólowe, które będą zażywane, jak i zaradzić dalszej degradacji chrząstki. Przy zwyrodnieniu kolan najlepiej spisuje się glukozamina, która wspiera jej odbudowę. Może być przyjmowana w formie saszetek oraz tabletek. Dzięki tego typu preparatom można ograniczyć częstotliwość napadów bólowych.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: