Czy dieta może wyleczyć reumatoidalne zapalenie stawów?

Czy dieta może wyleczyć reumatoidalne zapalenie stawów?

Reumatoidalne zapalenie stawów należy do chorób, które są ściśle związane ze sposobem odżywiania. Występuje tylko i wyłącznie w krajach uprzemysłowionych, których mieszkańcy spożywają dużo białka. Wyleczenie RZS za pomocą diety jest możliwe w początkowym stadium zaawansowania. Jakie żywienie będzie wtedy odpowiednie? Na pewno należy zrezygnować z alkoholu, mięsa oraz podrobów.

Te rzeczy powodują, że w stawach gromadzi się bardzo niebezpieczny kwas moczowy, który następnie powoduje ataki bólu. U osoby z reumatyzmem jest prawdopodobne nawet wystąpienie ataku po dużym, zakrapianym posiłku. Bez diety wyzdrowienie nie jest możliwe. Szkodliwe substancje zawierają także niektóre warzywa. Osoby, które chorują na reumatoidalne zapalenie stawów, muszą unikać szpinaku oraz szczawiu i rabarbaru, które powodują, iż zachodzi większe prawdopodobieństwo wystąpienia ataku. Leczenie farmaceutykami ma także duże znaczenie – lekarz z pewnością zdecyduje o przepisaniu leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: