Jak dobrać pieluchomajtki dla dorosłych?

humberto chavez z Unsplash
humberto chavez z Unsplash

Nietrzymanie moczu w stopniu średnim lub ciężkim wymaga zastosowania produktów chłonnych o zwiększonym poziomie chłonności. Pieluchomajtki dla dorosłych są właśnie takie – skutecznie pochłaniają całą wilgoć i izolują ją od skóry, dzięki czemu utrzymanie prawidłowej pielęgnacji jest znacznie prostsze. Warunek skutecznego działania jest tylko jeden – muszą być idealnie dobrane.

Pieluchomajtki dla dorosłych – określenie stanu chorego

Pierwszym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę, jest stan, w którym znajduje się osoba korzystająca z produktów chłonnych. Czy jest to osoba aktywna, która samodzielnie wykonuje czynności higieniczne, czy leżąca i niesamodzielna, wymagająca pomocy opiekuna przy wymianie produktów chłonnych?

W tym drugim wypadku dobrze sprawdzają się właśnie pieluchomajtki dla dorosłych, które można łatwo i szybko wymienić. Osoby, które poruszają się chociaż po domu, mogą skorzystać z majtek chłonnych, czyli produktu imitującego standardową bieliznę, ale wyposażonego we wkład chłonny, który pochłania cały mocz i niweluje ich nieprzyjemny zapach. Różnice między pieluchomajtkami a majtkami chłonnymi nie są duże, najważniejszą jest grubość. Cienkie majtki są nieco mniej chłonne, ale i jeden, i drugi produkt sprawdza się w przypadku nietrzymania moczu w stopniu średnim i ciężkim.

Pieluchomajtki dla dorosłych a pielęgnacja skóry

Wybierając produkty chłonne dla dorosłych, warto zwrócić uwagę na to, żeby pieluchomajtki były wykonane z miękkiego i bezpiecznego dla skóry materiału. Niestety noszenie pieluch może powodować odparzenia i zaczerwienienia, które mogą być dość bolesne. Wybór najlepszej jakości produktów może zmniejszyć ryzyko wystąpienia podrażnień.

Jeśli tylko pojawią się otarcia, wysypka czy pęknięcia, konieczne jest sięgnięcie po pieluchy wykonane z materiałów umożliwiających swobodne oddychanie skóry. Pieluchomajtki dla dorosłych są w pełni bezpieczne dla skóry i zostały przebadane dermatologicznie, dzięki czemu można je swobodnie używać. Podobnie oddychający materiał został wykorzystany do stworzenia majtek chłonnych. Otartą skórę należy zabezpieczyć za pomocą specjalnego kremu lub balsamu.

Rozmiary pieluchomajtek dla dorosłych

Aby pieluchomajtki dla dorosłych były naprawdę skuteczne i efektywnie chroniły przed wyciekaniem moczu, muszą być idealnie dopasowane do sylwetki. Odstający materiał czy odchylające się brzegi majtek mogą powodować przeciekanie po bokach, dlatego należy idealnie dopasować rozmiar.

TENA oferuje produkty w czterech wariantach rozmiarowych. Należy go dopasować do obwodu bioder osoby, która będzie z nich korzystała. W opisach rozmiarów można zauważyć, że zakres jest bardzo szeroki. Wszystko dlatego, że pieluchomajtki dla dorosłych zostały wykonane z elastycznych i rozciągliwych materiałów, które same idealnie dopasowują się do sylwetki. Pieluchomajtki są dodatkowo wyposażone w pas mocujący, dzięki któremu można łatwiej zmienić obwód produktu i dopasować go do obwodu brzucha i bioder.

Dobór produktu chłonnego nie jest łatwy, jednak warto zamówić bezpłatne próbki i sprawdzić, który typ produktu i rozmiar najlepiej sprawdza się w przypadku konkretnego pacjenta. To sprawi, że ochrona przed przeciekaniem będzie pełna, a chory będzie miał zapewniony komfort na co dzień, bez strachu o nieprzyjemny wypadek.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: