Bóle stawów – jak je złagodzić?

Bóle stawów – jak je złagodzić?

Ból stawów to dolegliwość, która dotyka bardzo dużo osób w starszym wieku. Leki, które mają za zadanie jego zmniejszanie, mają istotne miejsce w aptekach. Środki przeciwbólowe i przeciwzapalne łagodzą ból stawów, ale tylko na krótki czas. Gdy przestaną działać, pacjent bierze następną tabletkę, dlatego przyczyna bólu pozostaje cały czas, a stan żołądka pogarsza się. Aby zlikwidować ból stawów, trzeba wiedzieć co go spowodowało.

Jeśli jest to ból zwyrodnieniowy, to należy odbudować chrząstkę stawową. W tym celu warto przyjmować preparaty zawierające glukozaminę oraz wapń, które wspierają jej tworzenie. Pomocne są także żele i maści o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Mają one na celu zmniejszenie ogniska zapalnego, które sprawia ból. Dobrze sprawdzają się także zimne okłady. Ból wiąże się także z obciążeniem stawu. W takim przypadku należy zmniejszyć ilość ruchów, które wykonujemy daną kończyną. Jeśli jest to kolano lub staw skokowy, warto zastanowić się nad jego usztywnieniem.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: