Ból usuniętego stawu

Ból usuniętego stawu

W przypadku bardzo poważnych schorzeń stawów konieczna jest operacja. Najgorsze zwyrodnienia, takie jak całkowity brak mazi i chrząstki stawowej, gruźlica stawu bądź poważne uszkodzenie, powodują konieczność usunięcia stawu i wymiany go na sztuczną endoprotezę. U niektórych pacjentów nawet taka procedura nie sprawia, że ból całkowicie minie. Usunięty staw może także boleć.

Bóle fantomowe są bardzo trudne do leczenia, terapia polega na wsparciu psychologicznym pacjenta. W przypadku, gdy usunięty staw nie przestaje boleć, ból może mieć także inną przyczynę. Być może operacja została przeprowadzona w nieprawidłowy sposób i teraz zbyt obciążone lub ostawione w nieprawidłowy sposób są kości i ścięgna. W takim przypadku konieczne jest skonsultowanie stanu zdrowia z ortopedą, który zleci prześwietlenie endoprotezy, oraz struktur, które ją otaczają. Aby uniknąć bólu po takiej operacji, należy stosować się do zaleceń lekarza względem rehabilitacji oraz kontrolować masę ciała – nadwaga niepotrzebnie obciąża staw.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: