Suplementy na wzmocnienie stawów

Suplementy na wzmocnienie stawów

Kontuzje i uszkodzenia stawów to częste problemy, zwłaszcza w przypadku sportowców. Co zrobić żeby je wzmocnić i jakie suplementy będą do tego najlepsze. Stawy to połączenia kości umożliwiające ruchomość. Słabną z wiekiem, jak również narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia, zwłaszcza wśród sportowców. Możne je wzmacniać stosując odpowiednią dietę bogatą w nabiał, rośliny strączkowe i zboża.

Nie zawsze jednak dieta jest wystarczająca, dlatego dobrym sposobem na ich wzmocnienie są dostępne na rynku suplementy. Ważnym składnikiem w takich suplementach jest na pewno kolagen, który ułatwia regenerację stawów i kości. Dlatego warto zwrócić uwagę na jakiej pozycji w składzie wybranego suplementu się znajduje. Popularne suplementy to również te zawierające w składzie glukozaminę lub jej połączenia z chondroityną. Glukozamina przyczynia się do odbudowy chrząstki stawowej, jak również może mieć wpływ na odczuwanie bólu oraz usprawniać działanie stawów.

Dobrym rozwiązaniem będą suplementy bogate w białko i wapń. Białko jest składnikiem budulcowym chrząstki stawowej, wapń z kolei buduje kości. Należy jednak pamiętać, ze takie suplementy powinny być tylko uzupełnieniem odpowiedniej diety i profilaktyki w leczeniu stawów.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: