Nordic Walking idealna forma ruchu w starszym wieku

Nordic Walking idealna forma ruchu w starszym wieku

Osoby w starszym wieku bardzo często unikają ruchu i nie mają ochoty nawet na najmniejszą aktywność fizyczną. Nic dziwnego, że stawy, które są pozbawione ruchu, zaczynają boleć i puchnąć. Aby zachować zdrowie do najpóźniejszej starości, warto uprawiać sporty, które mobilizują ciało do ruchu, a jednocześnie nie obciążają serca. Jednym z takich sportów jest nordic walking. Przypomina on spacery, ale mobilizuje mięśnie zarówno górnej, jak i dolnej połowy ciała.

Kolejnym plusem jest bardzo niski koszt uprawiania tej dyscypliny. Należy tylko zakupić dobre buty i kijki. W przypadku tego rodzaju aktywności fizycznej liczy się nie tylko sam zapał, lecz także prawidłowa technika. Najlepiej, by ktoś nam zaprezentował sposób, w jaki trzeba chodzić z kijkami tak, aby aktywizować mięśnie. Na ulicach miast już nikogo nie dziwią osoby, które chodzą z kijkami, a co więcej, zaczynają pojawiać się grupy osób, które właśnie w ten sposób dbają o zdrowie. To o wiele lepszy sposób spędzania czasu, niż oglądanie telewizji.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: