Leki na zdrowe stawy

Leki na zdrowe stawy

Co i jak stosować by uniknąć problemów ze stawami?

Jak wiadomo, najlepszym sposobem na utrzymanie stawów w dobrej kondycji jest odpowiednia dieta i ruch, ale umiarkowany, Zbyt duży wysiłek może je przeciążać. Jednak nie zawsze dieta dostarcza odpowiednich składników odżywczych, a same ćwiczenia nie wystarczą.

Suplementy

Na rynku pojawiają się różne suplementy, mające zapewnić stawom odpowiednią pożywkę w postaci składników odżywczych. Często jednym z nich jest glukozamina, która nie dość, że pozwala na regenerację chrząstki stawowej, to dodatkowo zmniejsza ból i obrzęk chorych stawów. Podobnie jak glukozamina działa chondroityna. Obie występują w owocach morza, jednak kto może sobie pozwolić na codzienne wzbogacanie o nie jadłospisu?

Przyda się również witamina C, czy to w czystej postaci, czy jako składnik suplementu. Pozwoli wchłaniać się potrzebnym stawom glukozaminie i chondroitynie. Jeśli jednak ból stawów już się pojawił, warto sięgnąć po maści oraz plastry przeciwbólowe. Na stany zapalne stawów można zaopatrzyć się również w leki przeciwzapalne, które także uśmierzą ból.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: