Niewydolność stawów nadgarstka jest chorobą zawodową, która spowodowana jest długotrwałą pracą przy komputerze, maszynie do szycia bądź innymi, powtarzanymi często ruchami. Pierwszym objawem cieśni jest ból, który pojawia się najczęściej rano. Przypomina prąd, który przepływa przez nerwy. Choroba związana jest ze stanem zapalnym okolic nerwu pośrodkowego.
Jeśli codziennie wykonujemy czynności, w których nadgarstek ułożony jest w nieprawidłowy sposób, ból nasila się. Stawy stają się coraz bardziej sztywne, dlatego trudności sprawiają nam nawet najzwyklejsze czynności. Niewydolność nadgarstków leczy się operacyjnie. Po zabiegu konieczna jest kilkutygodniowa rehabilitacja. Ponieważ choroba wiąże się ze złym stanem nerwów, warto zadbać o prawidłową ilość magnezu oraz witaminy B6 w diecie. Ból można krótkotrwale złagodzić za pomocą leków przeciwzapalnych, które są dostępne bez recepty. W trudnych przypadkach należy unieruchomić dłoń za pomocą ortezy i dać jej odpocząć od męczących czynności.
*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.