Zestaw ćwiczeń wzmacniających stawy

Zestaw ćwiczeń wzmacniających stawy

Jeśli nie wierzysz, że odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń pozwoli na zachowanie stawów w dobrej kondycji, przypatrz się zwierzętom. Kot przed jakimkolwiek wysiłkiem długo rozciąga każdy ze stawów swojego ciała, dlatego potem są tak wytrzymałe, że pozwalają mu przeżyć upadek na nogi z wysokości. Podobnie jest z naszymi stawami. Dzięki ćwiczeniom stawy będą coraz mocniejsze, a ból i zapalenie, które już występuje, zmniejszy się.

Zestaw ćwiczeń oraz jego intensywność będą różne dla różnych osób. Ćwiczenia można wykonywać w domu, na podstawie rysunków, które przedstawiają wszystkie pozycje, lub razem z rehabilitantem. Takie ćwiczenia mają dużą zaletę – wiemy, że wykonujemy je prawidłowo. Zestaw ćwiczeń na stawy może być wykonywany także przez osoby zdrowe, które uprawiają sporty i pragną się odpowiednio rozciągnąć przed treningiem. Stanowi to podstawę bezpiecznego trenowania i pozwoli ustrzec się kontuzji. Najważniejsze jest wykonywanie ćwiczeń każdego dnia i nie przekładanie ich na następny termin.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: