Wybrać soczewki czy okulary

wybrać soczewki czy okulary

Większość ludzi mających kłopoty z ostrością widzenia czy też inne mniej lub bardziej poważne wady wzroku, wcześniej czy później zmuszone są podjąć decyzję, co wybrać, tradycyjne okulary czy soczewki. Salony optyczne w swoim asortymencie oferują szeroki wybór eleganckich, modnych okularów, za pomocą których można błyskawicznie skorygować większość wad wzroku i przywrócić ostrość widzenia.

Noszenie okularów nie należy jednak do przyjemności i ma więcej wad niż zalet. Każdy, kto choć raz miał na nosie okulary, wie, że są one mało wygodne w użytkowaniu, ale to nie jedyna ich wada. Przy zmianach temperatury mają tendencję do parowania, słabo sprawdzają się też w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, szczególnie podczas padającego deszczu czy śniegu. W słoneczne dni ich noszenie również nie należy do przyjemności, na soczewkach tworzą się odblaski, utrudniające ostre widzenie – szczegóły https://www.acuvue.pl/dlaczego-warto-wyprobowac-soczewki-kontaktowe/kto-moze-nosic-soczewki/okulary

Co więcej, oprawki okularów potrafią znacząco ograniczać pole widzenia, co również nie przemawia za ich noszeniem. Zdecydowaną ich wadą jest także to, że przeszkadzają podczas uprawiania sportu i wszelkiej aktywności fizycznej. Dlatego stając przed dylematem okulary czy soczewki, zdecydowanie należy wybrać te drugie.  Nowoczesne soczewki zapewniają ostrość widzenia w każdych warunkach. Doskonale sprawdzają się zarówno podczas ulewnego deszczu czy też w pełnym słońcu. Poruszają się wraz z okiem, dlatego gwarantują ostre widzenie podczas patrzenia pod każdym kątem, co nie jest możliwe przy tradycyjnych okularach. Są łatwe w użytkowaniu i komfortowe w noszeniu. Praktycznie niewidoczne na oczach. Nie zmieniają też naturalnego wyglądu twarzy. Nie utrudniają również aktywności fizycznej. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które muszą korygować wady wzroku i świetną alternatywą dla niepraktycznych okularów.

Tekst sponsorowany

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Stawy 2021