Krioterapia – terapia zimnem, która wzmacnia stawy

Krioterapia – terapia zimnem, która wzmacnia stawy

Niektórym osobom, które cierpią na ból stawów, zimno kojarzy się z dodatkowym cierpieniem, dlatego stosują maści rozgrzewające. Nie jest to słuszna metoda leczenia – w stawie panuje stan zapalny, który ulegnie wyciszeniu, gdy staw będziemy schładzali. Najlepszą metodą na ochłodzenie stawu jest zastosowanie ekstremalnie niskiej temperatury w kontrolowanych warunkach – czyli krioterapia.

Spisuje się bardzo dobrze w przypadku wielu chorób stawów. Należą do nich wszystkie choroby, które przebiegają z zapaleniem, oraz urazy. Leczenie zimnem w formie ogólnej (czyli w komorze o niskiej temperaturze), powoduje rozluźnienie mięśni, dzięki czemu także stan stawu wraca do normy. Poprawia się możliwość poruszania stawem, dlatego po krioterapii rehabilitacja jest mniej bolesna i można wykonać więcej ćwiczeń. Ponieważ w niskiej temperaturze nie są przewodzone impulsy bólowe, krioterapia to całkowicie bezpieczna metoda znieczulenia, na przykład po urazie sportowym. Nie powoduje konieczności przyjmowania środków chemicznych.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: