Jak się objawia reumatyzm?

Jak się objawia reumatyzm?

Jak rozpoznać, że dane objawy są związane z reumatyzmem? Choroby reumatyczne potocznie nazywane reumatyzmem, to zaburzenia funkcjonowania układu immunologicznego w tkance łącznej. Najczęściej objawia się to stanami zapalnymi stawów, bólem z ich okolicach, obrzękiem czy utrudnieniami w poruszaniu się. Reumatyzm jest nazwą powszechnie stosowaną dla chorób związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem i stanami zapalnymi stawów.

Choroby reumatyczne dzielą się na zapalne (reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty, zapalenie wielomięśniowe) oraz niezapalne (zwyrodnienie stawów). Najczęstszymi dolegliwościami są bóle stawów, utrudnienia w poruszaniu się, schylaniu, sztywność stawów czy obrzęk i zaczerwienienie. Objawy dla tych chorób bywają bardzo podobne, dlatego w celu odpowiedniej diagnozy należy udać się do lekarza, który przeprowadzi odpowiednie badania, jak badania rentgenowskie, USG czy tomografia komputerowa. Często zleca się też badania laboratoryjne, np. badanie krwi.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: