Jak leczyć reumatyzm?

Jak leczyć reumatyzm?

W zależności od rodzaju choroby reumatycznej, z jaką zmaga się pacjent, lekarz dobiera odpowiednią metodę leczenia.

Coraz więcej lekarzy stawia na kompleksową terapię, ponieważ ta przynosi najlepsze rezultaty. Składa się ona z kilku elementów: leczenia farmakologicznego, zmiany stylu życia, dobrania odpowiedniej diety i rehabilitacji fizycznej (kinezyterapia i fizykoterapia).

Niektórzy ludzie, którzy borykają się z chorobami reumatycznymi, potrzebują pomocy psychologa. Leczenie dobiera się indywidualnie, w zależności od rodzaju i przebiegu choroby. Dobierając leki, specjalista uwzględnia przebieg choroby.

W związku z tym, iż w większości chorób reumatycznych nieznana jest przyczyna choroby, leczenie zazwyczaj ogranicza się do zwalczania objawów. Na początku i w trakcie kuracji może nastąpić potrzeba zmiany dawki medykamentów lub zmiany samego medykamentu. Osoby, które cierpią na reumatyzm, muszą liczyć się z potrzebą modyfikacji leczenia, toteż powinny pozostawać pod stałą opieką specjalisty.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: