Alloplastyka stawu kolanowego

Alloplastyka stawu kolanowego

W przypadku chorób zwyrodnieniowych stawu kolanowego mamy do czynienia ze zużyciem i zwyrodnieniem tkanek wchodzących w skład stawy. W miarę upływu czasu schorzenie postępuje. Jeśli leczenie nie zostanie podjęte stosunkowo wcześnie, pacjentowi grozi kalectwo.

ChZSK manifestuje się silnym bólem, stopniowym zanikiem mięśni i ograniczeniem ruchomości stawu. Często pojawiają się przykurcze i uczucie sztywności. Czasem choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego jest tak dalece posunięta, iż operacja staje się koniecznością

Wymiana stawu kolanowego

Alloplastyka wiążę się z wymianą stawu kolanowego. Podczas zabiegu lekarz zastępuje tę część ciała implantami wykonanymi z plastiku lub metalu. Jednocześnie lekarz usuwa część kości udowej i najbliższy fragment kości piszczelowej. W ich miejscu umieszcza się elementy metalowe i metalowo-plastikowe.

Zeszlifowanie rzepki

Czasem lekarz jest zmuszony zeszlifować rzepkę. Wśród przesłanek do przeprowadzenia zabiegu wymienia się silny ból, wywołany zużyciem i wytarciem chrząstki stawu kolanowego. Decydując się na to rozwiązanie, zwiększamy zakres ruchów w obrębie stawu.

Częściowa alloplastyka

Specjalista może ograniczyć zakres operacji wówczas, gdy zużyciu uległ tylko jeden przedział kolana. Niestety, to rozwiązanie nie zawsze jest możliwe.

W związku z tym, iż alloplastyka stawu kolanowego pozwala cieszyć się pełną sprawnością, nie należy odkładać decyzji o operacji. Warto zaufać specjaliście, który dysponuje ogromną wiedzą i doświadczeniem.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Stawy 2021