TERAPIA MANUALNA leczy bóle stawów i kręgosłupa

TERAPIA MANUALNA leczy bóle stawów i kręgosłupa

Terapia manualna kręgosłupa to nie tylko leczenie bólów kręgosłupa za pomocą masaży – wiąże z wieloma czynnościami, które pomagają dojść stawom do pełnej sprawności. Terapia manualna świetnie się sprawdza w przypadku osób, które przyjmują nieprawidłową postawę ciała – na przykład u osób siedzących lub grających na instrumentach. Jest często stosowana przez pacjentów, którym dokuczają ogólne bóle kręgosłupa i stawów, których przyczyną jest złe ułożenie kości względem siebie.

Pomaga leczyć skoliozę, dzięki czemu nawet kończyny różnej długości staną się równe. Leczenie za pomocą terapii manualnej może być na początku nieco bolesne, ale ból oznacza, że ciało zdrowieje. Dzięki masażom ból będzie coraz słabszy. Każdy specjalista od terapii manualnej ma doświadczenie także w udzielaniu porad na temat tego, w jaki sposób zapobiegać dalszym zmianom w kręgosłupie i w stawach. Czasem jest konieczne zastosowanie specjalistycznych wkładek, bądź usztywnienie stawu za pomocą odpowiednio dobranej ortezy.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: