Krioterapia a reumatyzm

Krioterapia a reumatyzm

Choroby stawów dotykają znaczną część naszego społeczeństwa. Niestety większość z nich jest nieuleczalna, lecz możliwe jest leczenie objawów bólowych za pomocą leków czy zabiegów chirurgicznych. Inną metodą leczenia jest korzystanie z terapii termicznej zimnem, czyli krioterapii. Oziębienie tkanek zwiększa ich ukrwienie. Efektem tego jest znaczące zmniejszenie bólu oraz rozluźnienie mięśni. W przypadku stawów zmniejsza się ich sztywność oraz zostaje wyzwolony efekt przeciwzapalny.

Przed rozpoczęciem terapii za pomocą krioterapii, konieczne jest wykonanie badań lekarskich. Nie wolno przed wejściem do komory stosować używek, w szczególności alkoholu. Po wyjściu z niej następnie przeprowadza się kriorehabilitację. Dzięki właściwościom tego zabiegu, ćwiczenia przychodzą łatwiej i nie odczuwa się tak dużego bólu. Po zabiegu i rehabilitacji zmniejszają się dolegliwości stawów oraz zwiększa się ich ruchomość.

Terapia za pomocą krioterapii zawsze powinna się odbywać pod kontrolą lekarza. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości w trakcie zabiegu należy koniecznie przerwać zabieg i przekazać informacje o nich lekarzowi, który podejmie decyzję o ewentualnej kontynuacji tego typu leczenia.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: