ZESZTYWNIAJĄCE ZAPALENIE KRĘGOSŁUPA o to jest

ZESZTYWNIAJĄCE ZAPALENIE KRĘGOSŁUPA o to jest

Choroby autoimmunologiczne są bardzo trudne do leczenia, a obecnie wiemy o nich niewiele. Jedną z takich chorób jest zesztywniające zapalenie kręgosłupa. Do jej objawów należą przede wszystkim ból stawów w różnych postaciach. Po pierwsze, zaczyna boleć odcinek lędźwiowy kręgosłupa – choroba zaczyna się w tym miejscu. Ból nasila się w nocy, gdy kręgosłup nie wykonuje ruchów.

Po kilku latach ból rozprzestrzenia się na inne części kręgosłupa – takie jak część piersiowa i szyjna. Im wyżej odczuwa się ból, tym jest on bardziej dokuczliwy. W niemal połowie przypadków ból pojawia się także w piętach. Chory najbardziej cierpi w postawie wyprostowanej, dlatego nie podnosi głowy. Może wykonywać ćwiczenia, które polegają na skręcaniu kręgosłupa na boki. Dzięki temu ból ustaje, ale na krótko. Choroba przypomina zwyrodnienia, które powstają u osób starszych, ale chorują na nią wyłącznie osoby w średnim wieku. Mimo tego, że choroba nie rozwija się zbyt szybko, szansa na wyzdrowienie jest bardzo mała.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: