Suplementy na wzmocnienie stawów

Suplementy na wzmocnienie stawów

Kontuzje i uszkodzenia stawów to częste problemy, zwłaszcza w przypadku sportowców. Co zrobić żeby je wzmocnić i jakie suplementy będą do tego najlepsze. Stawy to połączenia kości umożliwiające ruchomość. Słabną z wiekiem, jak również narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia, zwłaszcza wśród sportowców. Możne je wzmacniać stosując odpowiednią dietę bogatą w nabiał, rośliny strączkowe i zboża.

Nie zawsze jednak dieta jest wystarczająca, dlatego dobrym sposobem na ich wzmocnienie są dostępne na rynku suplementy. Ważnym składnikiem w takich suplementach jest na pewno kolagen, który ułatwia regenerację stawów i kości. Dlatego warto zwrócić uwagę na jakiej pozycji w składzie wybranego suplementu się znajduje. Popularne suplementy to również te zawierające w składzie glukozaminę lub jej połączenia z chondroityną. Glukozamina przyczynia się do odbudowy chrząstki stawowej, jak również może mieć wpływ na odczuwanie bólu oraz usprawniać działanie stawów.

Dobrym rozwiązaniem będą suplementy bogate w białko i wapń. Białko jest składnikiem budulcowym chrząstki stawowej, wapń z kolei buduje kości. Należy jednak pamiętać, ze takie suplementy powinny być tylko uzupełnieniem odpowiedniej diety i profilaktyki w leczeniu stawów.

Aleksandra Wiktor

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Stawy 2020