Suplementy na zdrowe stawy

Suplementy na zdrowe stawy

W dużej mierze od naszego podejścia do zdrowia zależy także stan stawów. W utrzymaniu dobrej sprawności mogą pomóc suplementy na zdrowe stawy.

Problemy ze stawami

Zapominamy o tym, że powinniśmy zadbać także o stawy. Choć schorzenia z nimi związane pojawiają się w wieku starczym, warto zadbać o stawy już w młodym wieku. Problematyczny ból może ograniczyć ruch i codziennie funkcjonowanie. Uszkodzenie stawów może okazać się trudne do wyleczenia. Przykładem jest reumatoidalne zapalenie stawów.

Suplementy na zdrowe stawy

Odpowiednie suplementy mogą uzupełnić niedoboru witamin i innych mikroelementów w naszym organizmie. To także forma wzmocnienia całego organizmu lub konkretnych narządów oraz ich funkcji. Suplementy na zdrowe stawy mogą polepszyć ich stan. Wystarczy wybrać właściwe składniki i rozpocząć kurację witaminową.

Preparaty z siarką

Siarka bierze udział w procesie podziału komórkowego. Ten pierwiastek broni organizm przez rozwojem zmian chorobowych. Jego niedobór to bardzo częsta przyczyna problemów ze stawami, Warto więc wybierać suplementy z siarką, szczególnie jeśli znajdujemy się w grupie ryzyka.

Glutamina

Glutamina zapobiega kontuzjom mięśni i stawów. Uczestniczy w syntezie komórek tkanki łącznej. Mogą stosować ją nie tylko sportowcy czy osoby narażone na kontuzje, ale także ci, którzy mają problemy ze stawami.

Kolagen na stawy

Kolagen działa korzystnie nie tylko na piękny wygląd skóry. Jest równie ważny w prawidłowym funkcjonowaniu stawów. Preparaty powinny zawierać kolagen, który wzmocni ich elastyczność.

Cenny tran

Tran kojarzy nam się z dzieciństwem i układem odpornościowym. Jego regularne spożywanie pozwala zmniejszyć ból stawów oraz zatrzymuje wszelkie procesy ich niszczenia.

Kwas hialuronowy

Wiemy, że kwas hialuronowy to substancja pożądana głównie przez kobiety. Wraz z wiekiem zmniejsza się jego produkcja, co skutkuje zmarszczkami. Kwas ten działa także na nasze stawy. Jest podawany w formie zastrzyków. Ma właściwości przeciwbólowe, więc może zastąpić leki tego typu.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: