Nowe techniki w leczeniu reumatyzmu

Nowe techniki w leczeniu reumatyzmu

Choroby reumatyczne, reumatyzm, gościec. Czy istnieją skuteczne metody na pozbycie się bólu i zmniejszenie ryzyka trwałego unieruchomienia stawu? Reumatyzm objawia się przewlekłymi stanami zapalnymi w obrębie tkanki łącznej, co prowadzi do przewlekłych bóli stawów, a nawet ich trwałego unieruchomienia.

Metody na leczenie choroby są na bieżąco ulepszane i modyfikowane. Przede wszystkim na rynku pojawiają się nowe leki, stosowane w leczeniu farmakologicznym. Warto porozmawiać z lekarzem o takiej możliwości, należy jednak unikać przyjmowania leków na własną rękę. Tabletki przeciwbólowe wydają się idealnym rozwiązaniem na szybkie pozbycie się bólu, jednak mają jedynie wpływ na skutki, nie na przyczyny. Poza tym, nieograniczone przyjmowanie leków bez recepty nie wpływa korzystnie na organizm. Można rozważać również poddanie się operacji.

Małoinwazyjne techniki mogą zatrzymać proces niszczenia stawów i przywrócić im dawna sprawność. Należy jednak pamiętać, ze leczenie operacyjne nie zawsze kończy się sukcesem. Przed poddaniem się operacji należy dokładnie skonsultować się z lekarzem i ocenić stopień ryzyka.

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: