Bóle stawów – najlepsze preparaty

sporlab z Unsplash
sporlab z Unsplash

Bóle stawów to jedna z najczęściej występujących dolegliwości u osób starszych. Często dokuczają też znacznie młodszym. Bóle te wywołują duży dyskomfort i sprawiają, że wykonywanie wielu czynności staje się trudne. Jakie preparaty warto więc stosować, by stawy znów pracowały sprawnie? 

Ból stawów to dolegliwość, która ma bezpośredni wpływ na komfort codziennego funkcjonowania. Dolegliwość ta może między innymi utrudniać poruszanie, czy też powodować duży dyskomfort z tym związany. W przypadku tego zwyrodnienia pojawiający się ból jest bardzo charakterystyczny. Zlokalizowany jest w okolicy stawów. Większość osób cierpiących na tę dolegliwość skarży się na przykład na bóle kolan, czy kostek. Obecnie jest to jedna z najczęściej pojawiających się nieprawidłowości zdrowotnych u osób starszych. Warto jednak podkreślić, że problem ten dotyka także coraz więcej osób młodych. Czasem ból pojawia się, po czym znika po kilku dniach. Niekiedy jednak przyjmuje charakter przewlekły, co może oznaczać większy problem zdrowotny. Jakie preparaty i suplementy na stawy warto stosować? Czy kolagen na stawy rzeczywiście pomaga?

Bóle stawów — przyczyny

Ból stawów to problem, który dotyka coraz większą część społeczeństwa. Przyczyn pojawienia się tego schorzenia może być naprawdę wiele. Może być on wywołany na przykład uszkodzeniami mechanicznymi, a także stanami zapalnymi. Na dolegliwości te cierpią przede wszystkim osoby starsze. Wraz z wiekiem bowiem, tkanka łączna chrzęstna zaczyna ulegać degradacji. Tym samym następuje znaczne zmniejszenie sprężystości chrząstek. Co więcej, tracą one zdolność do regeneracji. To właśnie dlatego, tak często polecany jest kolagen na stawy. Białko to jest bowiem składnikiem wyżej wymienionej tkanki, a także budulcem stawów.

Bóle stawów bardzo często związane są z ich przeciążeniem. Z tego też powodu bardzo często borykają się z nimi na przykład sportowcy, bądź osoby, które regularnie ćwiczą. Intensywna aktywność fizyczna może bowiem doprowadzić niekiedy do naruszenia struktury stawów. Warto pamiętać, że pojawienie się dolegliwości związanych ze stawami wymagają zastosowania leczenia, bądź suplementacji. Dobre preparaty na stawy mogą bowiem zmniejszyć dyskomfort lub nawet całkowicie usunąć problem.

Co na ból stawów?

Dolegliwości takie jak bóle stawów, niweluje się na wiele sposobów. Tutaj wiele zależy przede wszystkim od natężenia bólu, a także od przyczyny jego występowania. W przypadku różnego rodzaju zwyrodnień pomóc mogą na przykład odpowiednio dopasowane suplementy na stawy. Jednak kiedy to ból jest naprawdę silny, zazwyczaj stosuje się środki farmakologiczne miejscowe lub doustne. Często, szczególnie w przypadku przeciążenia, zalecana jest także fizjoterapia. Wiele osób wciąż polega też na domowych sposobach, takich jak wykonywanie zimnych okładów. Warto je stosować, lecz tylko jako pomoc dodatkowa.

Silne bóle stawów — jakie preparaty warto stosować?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele preparatów na bóle stawów. Jak więc wybrać te odpowiednie? Lekarze polecają przede wszystkim kolagen na stawy. Tak jak już wiemy, jest on jednym z głównych budulców stawów, dlatego też uzupełnienie tego białka pomaga odbudować tkanki. Tutaj jednak warto zwrócić uwagę, że dobre preparaty na stawy powinny mieć odpowiednie stężenie kolagenu w jednej dawce. Doskonałe działanie i świetny skład oferuje na przykład kolagen na stawy marki flexus. Ta sama firma zapewnia także duży wybór wśród produktów umożliwiających bezpośrednie uzupełnienie mazi stawowej, poprzez zastrzyk z kwasem hialuronowym. Ta metoda stosowana jest obecnie coraz częściej w walce ze zwyrodnieniami tego typu.

Kiedy warto sięgnąć po suplementy na stawy?

Dla dolegliwości związanych ze stawami charakterystyczne jest to, że często mają one charakter przewlekły. U wielu osób nawracają one nawet po wyleczeniu, na przykład w okresie jesienno-zimowym lub przy tak zwanej ”zmianie pogody”. W celu uniknięcia nawrotów bólowych warto stosować w swej codziennej diecie sprawdzone suplementy na stawy. Zadaniem takich preparatów, jest dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych składników odpowiedzialnych za budowę między innymi tkanki łącznej chrzęstnej. Najczęściej zawierają one między innymi kwas hialuronowy, czy też kolagen na stawy. Warto sięgnąć na przykład po suplementy na stawy flexus w formie płynnej, zapewniającej jeszcze lepsze przyswajanie. Taka suplementacja jest wskazana szczególnie u sportowców i osób starszych.

Ból stawów — jak zapobiegać?

Bóle stawów mogą naprawdę mocno obniżać komfort codziennego życia. Dlatego też warto pamiętać, że zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Jak więc uniknąć dolegliwości stawowych? Tutaj najważniejszą kwestią jest po prostu nasz styl życia. Przede wszystkim należy dbać o zdrowe odżywianie. W zachowaniu sprawności stawów pomaga dieta bogata w tłuszcze roślinne. Okazuje się, że unikanie produktów zwierzęcych także działa tu na naszą korzyść. Co więcej, koniecznie pilnujmy też naszej masy ciała. Przy nadwadze bowiem, stawy są niezwykle obciążone, co może spowodować różnego rodzaju zwyrodnienia. Na co dzień dobrze jest także stosować suplementy na stawy, które pomogą utrzymać je w dobrej kondycji.

suplementy na stawy flexus

*Treści zawarte na serwisie Stawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Stawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: